Enexis: uitbreiding station Eindhoven-zuid
- brigittebeyer58
- 22 jul
- 2 minuten om te lezen

Stand van zaken
De beëindigingsdatum van de opgezegde huurovereenkomst staat formeel nog steeds op 31 augustus 2025. G&CC De Tongelreep heeft destijds al direct aangegeven niet akkoord te kunnen zijn met deze datum. Daarom heeft Enexis aangekondigd aan de rechter te vragen om dit te bekrachtigen. Deze bodemprocedure heeft nog geen vaste datum maar zal nooit voor oktober plaatsvinden. Daarom heeft Enexis de club nu gedagvaard in Kort Geding. Dit gaat 11 september gebeuren. Dus dit overschrijdt ook de beëindigingsdatum van de huurovereenkomst. Vandaar dat 31 augustus niet van toepassing is en dat de rechter in KG zal kiezen voor 31 december dit jaar op basis van redelijkheid en billijkheid Bovendien is in de publicatie “Uitbreiding HS station Eindhoven-Zuid” aangegeven dat de werkzaamheden van deze uitbreiding niet eerder beginnen dan medio 2026.
Anticiperend op deze dreigende tijdslijn heeft de commissie ‘Behoud 9 holes’ plannen klaar voor de dan noodzakelijke gefaseerde reconstructie van onze bestaande Grote Baan. Inmiddels zijn al een aantal bomen gekapt en is er nu vergunning om hiermee verder te gaan. Het spreekt voor zich dat de 2 holes op de PAR3 baan onmiddellijk zullen worden hersteld nadat de aannemer daar verdwenen is.
Welk effect heeft dit op de bespeelbaarheid van de baan?
Zo weinig mogelijk. Het kappen van bomen start binnenkort en gebeurt op zaterdagen. De aanleg van delen van fairways en een nieuwe green is weersafhankelijk en zou tot plaatselijke GUR of een tijdelijke green kunnen leiden. Met andere woorden de aanpak is geheel gericht op het kunnen blijven gebruiken van de golfbaan.
Parallel hieraan loopt nog de procedure om gebruik te kunnen maken van een deel van perceel 2860. Je weet wel, het bosje in het verlengde van de huidige greens 4 en 9. Hiermee willen we meer lengtemeters bereiken. Als dit doorgaat kunnen we starten met de aanleg van 2 extra greens maar daar zal de speler niets van merken.
Welke plannen heeft De Tongelreep m.b.t. Groen Compensatie?
Op 1 augustus aanstaande zal GCCDT aan de Gemeente Eindhoven haar finale plannen voor perceel 2860 aanbieden. Dit is dan inclusief de opgedragen vervolgonderzoeken Fauna en Flora en inclusief het compensatieplan. Deze compensatie zal plaatsvinden op het perceel tussen de Volkstuintjes en de manegeterreinen. Interessant is echter dat zowel Enexis als het Waterschap ook natuur moeten compenseren. Met alle drie deze compensatieplannen is Trefpunt Groen Eindhoven (TGE) betrokken. Daarom zijn we met TGE in gesprek om deze 3 plannen te combineren ten gunste van de reconstructie van de golfbaan. Dit zou financieel en landschappelijk goed passen.
Tenslotte
Bestuur, Baancommissie en Adviescommissie ‘Behoud 9 holes’ zijn ervan overtuigd dat na een wellicht woelige periode er een 9 holes golfbaan komt die niet alleen mooier maar ook speltechnisch beter wordt dan de baan van de laatste 40 jaar. Ook de ontwerper van toen en nog altijd lid van de Adviescommissie, Jos van Rooy, is het daar mee eens.
Bart van de Kamp




Opmerkingen